Vinařství Jaroslav Šlichta Vinné sklepy

Pro hosty našich rodinných domků pro rekreaci, ale i pro náhodné kolemjdoucí a turisty nabízíme ochutnávku převážně přívlastkových vín z našich vinných sklepů - „u Šlichtů“, „Pod Starú Horú“.

Naše nabídka je široká a program večera Vám zajistíme dle vašich představ a přání. Stylové pohoštění se skládá z teplé nebo studené večeře, ochutnávky asi 14 druhů vín ve sklepeních mezi sudy s odborným výkladem. Pobyt si můžete zpříjemnit při cimbálové muzice, s harmonikářem nebo jen při poslechu reprodukované hudby. V každém z našich sklepů můžeme příjemně pohostit 20 osob.

Těšíme se na Vaši návštěvu a věříme, že u nás budete plně spokojeni. V případě dotazu na posezení v našich vinných sklepích použijte některý z kontaktů.

Návštěva sklípku s řízenou degustací vín a pohoštěním
cca 500 Kč/osoba

Vinný sklep „u Šlichtů“

Vinný sklep „u Šlichtů“

Vinný sklep „u Šlichtů“ byl postaven r. 1980 z kvalitních pálených cihel a v roce 2010 byl rekonstruován. Ve sklepě byly vybudovány archivní vinné boxy, které společně s barrique sudy uchovávají to nejlepší víno z našich sklepů. V létě je ideální se zastavit na venkovní terase u jednoho ze starších sudů, stylově sloužících jako stoly a ti unavenější uvítají posezení u otevřeného ohně, kde často u grilování selátka zní moravská lidová písnička.

Vinný sklep „Pod Starú Horú“

Vinný sklep „Pod Starú Horú“

Vinný sklep „Pod Starú Horú“ jsme do vlastnictví získali r. 2010 a prošel kompletní rekonstrukcí. Překvapeni budete určitě jeho rozlohou. Horní část sklepa určená k posezení je vybavena novým masivním nábytkem, je stylově osvětlena a doplněna krbem pro chladnější večery. Novější ze sklepů, který pochází z roku 1985, je 12 metrů dlouhý a 5 metrů široký a v dubových sudech zde zrají naše nejlepší červená vína. 400 let starý „habánský sklep“, se standardní roční teplotou 7°C, slouží k archivaci lahlových vín a pálenky z našich sadů.

Venkovní terasa vás naláká na příjemné posezení se skleničkou dobrého vína, kdy můžete pozorovat západ slunce nad Pálavou a Mikulovským Svatým Kopečkem, nebo jen poslouchat ptáky šveholící v okolních vinicích a kroužících nad místním rybníkem. O své zvířecí mazlíčky ani děti se nemusíte bát, celý areál s velkou zahradou je oplocen. V létě se můžete občerstvit nejen hroznovým vínem, které roste všude kolem, ale i dobrými meruňkami, švestkami a třešněmi, které rostou přímo na naší zahradě.

Tip na výlet nebo dovolenou v Jizerských horách: Tyllichova chata - krásná příroda, poutní místa a lázně za humny.