Vinařství Jaroslav Šlichta Technologie

ruční sklizeň hroznů

Naše produkce je zaměřena především na výrobu odrůdových přívlastkových vín vysoké kvality, které se dostává díky technologii zpracování hroznů, vzácných zkušeností a v neposlední řadě pečlivé a zodpovědné práci, která začíná už ve vinici.

Výrobu hroznů a vína provádíme v rámci integrované produkce, což znamená přísně ekologicky orientovaný vinohradnický systém zaměřený na produkci hroznů a vín špičkové kvality cestou přátelskou vůči životnímu prostředí. Všechny technologické postupy používané ve vinicích musí odpovídat přesně stanoveným mezinárodním kritériím.

Základní snahou je minimalizace, respektive úplné vyloučení použití hnojiv a chemických pesticidů a minimalizace použití fosilní energie.

Integrovaná produkce je syntézou tisíciletých vinařských tradic a moderní technologie trvale udržitelného rozvoje.

Odrůdy našich vinic

vyzrálé hrozny před sklizní

Veškeré hrozny pochází z vlastních vinic, na kterých pěstujeme 20 druhů odrůd mezi které patří například Pálava, Ryzlink Rýnský, Rulandské Šedé, Rulandské Bílé, Chardonay, Tramín Červený, Sauvignon, Veltlínské Zelené, Svatovavřinecké, Frankovka, Rulandské Modré, Cabernet Sauvignon, Zweigeltrebe, Merlot a další ...

Většinu naší produkce tvoří odrůdová přívlastková vína, zastoupeny jsou přívlastky:

Tip na výlet nebo dovolenou v Jizerských horách: Tyllichova chata - krásná příroda, poutní místa a lázně za humny.