Vinařství Jaroslav Šlichta O vinařství

Vína vyrábíme pouze z hroznů pěstovaných na vlastních vinicích, kde důsledně kontrolujeme růst, průběh dozrávání a jejich výslednou kvalitu.

Společně s využitím moderních technologií a dlouholetými zkušenostmi vyrábíme vína, která se každoročně umísťují na místních i mezinárodních výstavách.

Odrůdy našich vinic

Hospodaříme na sedmi viničních tratích v okolí obcí Hlohovec, Sedlec, Valtice a Lednice, kde pěstujeme odrůdy Muškát Ottonel, Sylvánské Zelené, Veltlínské Zelené, Ryzlink Vlašský, Ryzlink Rýnský, Rulandské Bílé, Rulandské Šedé, Chardonnay, Sauvignon, Hibernal, Pálava, Tramín Červený, Svatovavřinecké, Frankovka, Zweigeltrebe, Dornfelder, Merlot, Rulandské Modré a Cabernet Sauvignon.

Odměnou za náročnější obdělávání kamenitých viničních tratí Stará Hora a Štambery s vápenitým podložím jsou kvalitní hrozny s typickými vlastnostmi pro Mikulovskou vinařskou podoblast, které překvapují svou vyzrálostí, mineralitou a nezaměnitelným projevem.

Moderní technologie výroby vín

Vysokou kvalitu našich vín dosahujeme pomocí bohatých zkušeností a moderních technologií.

Například sklizeň pomocí vlastního kombajnu na hrozny umožňuje rychlé zpracování hroznů bez snížení jejich kvality vlivem oxidace nebo pneumatický lis snižuje na minimum mechanické zatížení lisovaných hroznů, což vede k nižšímu množství kalů a vyšším výnosům šťávy nejvyšší kvality.

Odkalení a řízené kvašení moštů, průběžné školení a následné lahvování pomocí mobilní lahvovací služby s mikrobiální stabilitou naplněného vína se 100% sterilitou, předpokládá vysokou kvalitu vyráběných vín.

Každý následující ročník se s novými zkušenostmi a technologiemi snažíme dosáhnout výroby nezapomenutelných vín.

Víte, že vína z našeho vinařství můžete mít pro své zákazníky jako dárek s vlastní etiketou?